Plugins - XML Sitemap Generator for Google - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (115 entries)

en: Comment Average
tr: Yorum Ortalaması

en: Uses the average comment count to calculate the priority
tr: Önceliği hesaplamak için yazıların ortalama yorum sayısını kullanır

en: Always
tr: Her zaman

en: Hourly
tr: Saatte bir

en: Daily
tr: Günde bir

en: Weekly
tr: Haftada bir

en: Monthly
tr: Ayda bir

en: Yearly
tr: Yılda bir

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
tr: Bağışınız için çok teşekkürler. Bu eklenti üzerinde çalışmam ve destek sunabilmem için yardım sağlamış oldunuz!

en: Hide this notice
tr: Bu bildiriyi sakla

en: No thanks, please don't bug me anymore!
tr: Yok teşekkürler, lütfen beni bir daha rahatsız etme!

en: Configuration updated
tr: Ayarlar kaydedildi

en: Error while saving options
tr: Seçenekler kaydedilirken hata oluştu

en: Pages saved
tr: Sayfalar kaydedildi

en: Error while saving pages
tr: Sayfalar kaydedilirken hata oluştu

en: The default configuration was restored.
tr: Varsayılan seçenekler yüklendi

en: About this Plugin:
tr: Bu Eklenti Hakkında:

en: Plugin Homepage
tr: Eklenti Anasayfası

en: Suggest a Feature
tr: Bir Özellik Öner

en: Report a Bug
tr: Bir Hata Raporla

en: translator_name
tr: Eklenti Çevirmeni: Barış Ünver

en: translator_url
tr: http://beyn.org

en: Sitemap Resources:
tr: Site Haritası Kaynakları:

en: Sitemaps Protocol
tr: Site Haritası Protokolü

en: Official Sitemaps FAQ
tr: Resmi Sitemap SSS'si

en: Basic Options
tr: Temel Ayarlar

en: Learn more
tr: Daha fazla

en: Add sitemap URL to the virtual robots.txt file.
tr: Sanal robots.txt dosyasına site haritası URL'ini ekle.

en: Advanced options:
tr: Gelişmiş seçenekler:

en: Try to increase the memory limit to:
tr: Kullanılacak bellek sınırını şuna yükseltmeyi dene:

en: Try to increase the execution time limit to:
tr: İşlemi gerçekleştirmek için gereken zaman sınırını şuna yükseltmeyi dene:

en: Include a XSLT stylesheet:
tr: Bir XSLT Sayfa Yönergesi (Stylesheet) Kullan:

en: Full or relative URL to your .xsl file
tr: .xsl dosyanızın tam veya bağıl yolu

en: Use default
tr: Varsayılanı kullan

en: Note
tr: Not

en: URL to the page
tr: Sayfanın URL'i

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
tr: Sayfanın URL'ini ekleyin. Örnekler:  http://www.foo.com/index.html veya www.foo.com/home

en: Priority
tr: Öncelik

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
tr: Sayfanın, diğer sayfalara göre alacağı önceliği belirleyin. Örneğin, anasayfanızın daha yüksek bir öncelik alması gerekebilir.

en: Last Changed
tr: Son Düzenlenen

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
tr: Son değişikliğin tarihini YYYY-AA-GG olarak yazın (örneğin 2005-12-31) (isteğe bağlı)

en: Change Frequency
tr: Sıklık Değiştir

en: No pages defined.
tr: Hiç sayfa tanımlanmamış.

en: Add new page
tr: Yeni sayfa ekle

en: Post Priority
tr: Yazı önceliği

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
tr: Lütfen yazıların önceliklerinin nasıl hesaplanmasını istediğinizi seçin:

en: Sitemap Content
tr: Site Haritas İçeriği

en: Include homepage
tr: Anasayfayı dahil et

en: Include posts
tr: Blog yazılarını dahil et

en: Include static pages
tr: Sabit sayfaları dahil et

en: Include categories
tr: Kategorileri dahil et

en: Include archives
tr: Arşivleri dahil et

en: Include tag pages
tr: Etiket sayfalarını dahil et

en: Include author pages
tr: Yazar sayfalarını dahil et

en: Excluded categories
tr: Hariç tutulan kategoriler

en: Exclude posts
tr: Blog yazılarını hariç tut

en: Exclude the following posts or pages:
tr: Şu yazı veya sayfaları hariç tut:

en: List of IDs, separated by comma
tr: ID listesi, virgülle ayırın:

en: Child posts won't be excluded automatically!
tr: Bu yazının altındaki iç yazılar otomatik olarak dahil edilmeyecektir!

en: Posts
tr: Blog yazıları

en: Static pages
tr: Sabit sayfalar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
tr: Bu ayın arşivi (anasayfanızla aynı olacaktır)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
tr: Daha eski arşivler (Yalnızca eski bir blog yazısını düzenlerseniz güncellenir)

en: Tag pages
tr: Etiket sayfaları

en: Author pages
tr: Yazar sayfaları

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Posts (If auto calculation is disabled)
tr: Blog yazıları (yalnızca otomatik hesaplama devre dışıysa)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
tr: En düşük blog yazısı önceliği (otomatik hesaplama devre dışı olsa bile)

en: Archives
tr: Arşivler

en: Update options
tr: Seçenekleri güncelle

en: Reset options
tr: Seçenekleri sıfırla

en: XML-Sitemap Generator
tr: XML Site Haritası Oluşturucusu

en: FAQ
tr: SSS

en: Support
tr: Destek

en: All done!
tr: Her şey tamam!

en: Settings
tr: Ayarlar

en: The old files could NOT be deleted. Please use an FTP program and delete them by yourself.
tr: Eski dosyalar SİLİNEMEDİ. Lütfen bir FTP programı ile kendiniz silin.

en: The old files were successfully deleted.
tr: Eski dosyalar başarıyla silindi.

en: Notify Search Engines about all sitemaps
tr: Tüm site haritaları hakkında arama motorlarını bilgilendir

en: The plugin is notifying the selected search engines about your main sitemap and all sub-sitemaps. This might take a minute or two.
tr: Ana site haritanız ve alt site haritalarınız için seçili arama motorları bilgilendirildi. Bu bir ya da iki dakika sürebilir.

en: Ping was executed, please see below for the result.
tr: Ping çalıştırıldı, sonuç için aşağıya bakınız.

en: Sure, but I already did!
tr: Olur ama ben çoktan yaptım!

en: Don't show this anymore
tr: Bunu artık gösterme

en: Search engines haven't been notified yet
tr: Arama motorları henüz bilgilendirilmedi

note: translators: %s: search term
en: Result of the last ping, started on %date%.
tr: Son bildirimin sonucu, %date% tarihinde başlamıştı.

en: Recent Support Topics / News
tr: Güncel destek konuları / haberler

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: No support topics available or an error occurred while fetching them.
tr: Destek konusu yok ya da getirilirken bir hata oluştu.

en: Support Topics have been disabled. Enable them to see useful information regarding this plugin. No Ads or Spam!
tr: Destek konuları etkisizleştirilmiş. Bu eklenti ile ilgili yararlı bilgilere ulaşmak için etkinleştirin. Reklam ya da Spam yok!

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Comment Count
tr: Yorum sayımı

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
tr: Önceliği belirlemek için yazıya yapılmış yorum sayısını kullanır

en: Include sitemap in HTML format
tr: Site haritasını HTML biçiminde ekle

en: WordPress standard content
tr: WordPress standart içerik

en: Your PHP version is too old for XML Sitemaps.
tr: PHP sürümünüz XML Site Haritası kullanmak için çok eski.

en: Your WordPress version is too old for XML Sitemaps.
tr: Wordpress sürümünüz XML Site Haritası kullanmak için çok eski.

en: Custom post types
tr: Gelişmiş yazı tipleri

en: Custom taxonomies
tr: Gelişmiş sınıflandırmalar

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: %s was <b>successfully notified</b> about changes.
tr: %s değişiklikler hakkında <b>başarılı bir şekilde bilgilendirildi</b>.

en: Further options
tr: Diğer seçenekler

en: Webserver Configuration
tr: Webserver Ayarları

en: Since you are using Nginx as your web-server, please configure the following rewrite rules in case you get 404 Not Found errors for your sitemap:
tr: Eğer sunucu olarak Nginx kullanıyorsanız site haritanız için 404 Bulunamadı hatalarını almanız durumunda lütfen aşağıdaki üzerine yazma kurallarını düzenleyin:

en: Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it.
tr: Talep eden kullanıcının desteklemesi durumunda, site haritasını otomatik olarak sıkıştırmaya çalışın.

en: Disable this option if you get garbled content or encoding errors in your sitemap.
tr: Site haritanızda bozuk içerik ve ya kodlama hataları alırsanız bu seçeneği iptal edin.

en: It took %time% seconds to notify %name%, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
tr: Burayı bilgilendirmek %name%, şu kadar saniye sürdü: %time% ; belki bu süreyi azaltmak için bu özelliği kaldırabilirsiniz.

note: translators: %s: search term
en: If you encounter any problems with your sitemap you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
tr: Eğer site haritanızla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, daha fazla bilgi almak için <a href="%d">hata konsolu</a>'nu kullanabilirsiniz.

en: Override the base URL of the sitemap:
tr: Site haritasının temel URL'sini (internet adresini) geçersiz yapın:

en: (The required PHP XSL Module is not installed)
tr: (PHP için gerekli XSL Modülü sunucunuzda bulunamadı)

en: Include the last modification time.
tr: Son değişiklik zamanı dahil.

note: translators: %s: search term
en: Include taxonomy pages for %s
tr: %s  sayfalar için sınıflandırma dahil et

note: translators: %s: search term
en: Include custom post type %s
tr: %s özel yazı tipi dahil et

en: This is highly recommended and helps the search engines to know when your content has changed. This option affects <i>all</i> sitemap entries.
tr: İçerik değiştiğinde arama motorlarının bilmesi tavsiye edilir. Bu seçenek <i>bütün</i> site harita girişlerini etkiler.
